Mohu jako podnikatel vrátit zboží

 

Otázka:

Mohu jako podnikatel vrátit zboží ?

 

Odpověď:

Odstoupení od kupní smlouvy dle §1829 Zákona č. 89/2012 Sb. Občanského zákoníku se nevztahuje na právnické osoby a osoby podnikající.

Je tedy možné požádat o vrácení, ale každý případ je posuzovám individuálně obvykle konkrétním produktovým manažerem na základě přesné identifikace zboží, nákupního dokladu a přesného popisu stavu zboží.

Na základě těchto informací produktový manažer buď umožní nebo neumožní vrácení zboží, případně za jakých podmínek, jako je snížení ceny apod.

Následně je ještě nutná kontrola zboží v našem servisu. Na základě této kontroly je pak definitivně rozhodnuto, zda platí původní návrh podmínek, nebo zda budou ještě upraveny, případně je možné vrácení zcela zamítnout.

Obvykle není možné vrátit zboží již rozbalené, použité apod.

V případě námitek zákazníka ohledně určení, zda lze odstoupit jako spotřebitel, je toto téma zpracováno přímo Českou obchodní inspekcí zde:
www.coi.cz/faq/e-kdyz-nakoupim-na-ico-jsem-spotrebitelem/:

 
 
 
 
­ ­
­
Košík
0 položek
 
0
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Domácí spotřebičeElektronikaFotoHerní konzoleKomponentyNotebookyPeriferiePočítačeSoftwareTelefony
KATALOG
www.softcom.cz
 

 

 
Zobrazit klasickou verzi

© 2021 SOFTCOM Group, spol. r. o.

Technické řešení © 2021 CyberSoft s.r.o.

 
 
 

K provozování našeho webu www.softcom.cz využíváme takzvané cookies. Cookies jsou soubory sloužící k přizpůsobení obsahu webu, k měření jeho funkčnosti a obecně k zajištění vaší maximální spokojenosti. Používáním tohoto webu souhlasíte se způsobem, jakým s cookies nakládáme.